CRS326-24G-2S+RM
+ same day shipping
  • Dual operating system (router or switch).
  • Dual Boot Feature.
  • 24 G Ethernet ports.
  • 2 X 10G Fibre ports (downward compatible to 1G)
Availability: In stock
SKU: CRS326-24G-2S+RM Category: Brand:
Guaranteed Safe Checkout
MikroTik CRS326-24G-2S+RM
Dual Boot
Managed switch and beyond
This switch is a great choice for anyone looking to build a robust and flexible network setup.
Product specifications
Details
Product code CRS326-24G-2S+RM
10/100/1000 Ethernet ports 24
CPU 98DX3236A1-BTD4C000
CPU core count 1
CPU nominal frequency 800 MHz
Dimensions 440 x 144 x 44 mm
License level 5
Max Power consumption 24W
Operating System RouterOS / SwitchOS
PoE in Passive PoE
Power Jack 1
SFP+ ports 2
Serial port RJ45
Size of RAM 512 MB
Storage size 16 MB
Storage type FLASH
Supported input voltage 10 V – 30 V
Tested ambient temperature -40°C .. +60°C